תובנות וחוויות מהקפינג האחרון שלי

אברהם לוי - 02/12/2020

בסוף השבוע האחרון יצאנו חברי ואני להרפתקה קצרה של טיול ומחנאות שנמשכה יומיים ושני לילות (אבל ממש הרגיש כמו שבוע). נכנסתי לסוף השבוע וחשבתי שכל החוויה תהיה מהנה וכיפית, אך לא ציפיתי להרגיש מאותגרת - חברתית, פיזית ואפילו נפשית. קמפינג לפעמים גם מכניס לחצים חברתיים,בוחן מערכות יחסים ובעצם את החיים עצמם. התובנות שקיבלתי מהקמפינג בסוף השבוע היו קלישאה אחר קלישאה, אבל הן מחזיקות כל כך הרבה אמת ומהדהדות בי בצורה כה עמוקה, עד שאני מרגיש שאני מוכרח לחלוק אותן איתך.


תכיר את עצמך ותעשה רק מה שטוב לך

דע מתי אתה עייף, רעב, נסער או שמח. להבין מאיפה אתה בא ומדוע אתה מרגיש בצורה מסוימת. ואז, דאג לעצמך לא רק לתועלת הברורה לעצמך, אלא גם לטובת הקבוצה כולה. כשאני מצליח לענות על הצרכים שלי, אני רוצה לחשוב שאני פולט אווירה חיובית, שתועיל לאנשים סביבי. אבל אם אני אוחז בסוגיות שלי או מנסה להתעלם מהן, פוטנציאל הרטט השלילי עולה, וזה יכול להיות רק חדשות רעות מסביב.

מדוע חברות תעופה אחרות אומרות לך ללבוש את מסכת החמצן שלך לפני שתעזור לאחרים? מכיוון שאתה לא יכול להועיל לאחרים בצורה הטובה ביותר כמיטב יכולתך אם אתה עצמך עדיין לא מטופל.


לדאוג אחד לשני

כשחבריי ואני קנינו אוכל בסוף השבוע הזה, קנינו מספיק לכולנו (ללא עודפי אספקה ​​בכלל). מתברר שכאשר לאנשים יש גישה קשה ומוגבלת למזון ומשאבים, יש תחרות על משאבים. עד כמה שלא רצינו להודות בזה במפורש באותה תקופה, וכמה שזה נשמע מצחיק כשאנחנו מסתכלים אחורה, לפחות מחצית מאיתנו הקפידו על נקודה חזקה להבטיח שאף אחד לא לוקח יותר מכל אדם אחר וכולם משתתפים בחלקם השווה - ובחלקם בלבד. זה היה גדול. הרגשתי שהסוציולוגיה והביולוגיה נפרמים והתעוררתי מולי. זה הזכיר לי ספר שקראתי בתואר ראשון, שכותרתו "היררכיית היער: התפתחות ההתנהגות האגליטרית" מאת כריסטופר בוהם. בספר טוען בוהם כי מינים מסוימים של קופים שומרים על מעמד זה של זה כדי להבטיח שוויוניות. אם אף אחד לא הבוס, יותר מכולנו הבוס. בוהם צדק - זה לא ממש.

עם זאת, חשוב לדאוג אחד לשני. במקום להתחרות ולקרוע זה את זה, עלינו לעבוד יחד כדי להשיג את מה שאנחנו צריכים להשיג. בואו נבנה אחד את השני כך שגם ההצלחה שלי תהפוך לשלכם, וההצלחה שלכם יכולה להיות גם שלי.

תקבל ואל תשפוט

ידוע גם בשם: להסתגל או למות. בסוף השבוע ההוא מצאתי את עצמי מחוץ לאזור הנוחות שלי פעמים רבות: לילות קרים, ללא מקלחות, אינטראקציה מתמדת עם קבוצה קטנה של אישים מגוונים, ובסך הכל יש גישה מוגבלת לכל דבר. טיול הקמפינג הזה היה הישג.

קיבלתי שאם לא אוכל למצוא פיתרון למשהו, אני מחבק, מכיר ו / או מקבל אותו, וממשיך הלאה. או, אני עושה משהו בנידון. אם קר, קר. לבש סוודר . זה מה שזה.

נסו להבין נקודות מבט שונות

ידוע גם בשם: לא כולם חושבים כמו שאתה חושב. מושג זה נלמד בהדרכות ניהול מנהיגות שוב ושוב במקום העבודה. אני זקוק לתזכורות מתמדות כדי "לחפש קודם להבין ואז להבין אותי" . המוח שלנו מחוייט אחרת, וזה בסדר.

אם היינו יכולים רק להשתדל להבין מהיכן אנשים מגיעים ולתת הקשר כלשהו למילים, מעשים והחלטות של אנשים, אז אולי היינו שופטים פחות, מקבלים אחד את השני יותר ועוברים על פני ההבדלים שלנו בצורה טובה יותר ולעתים קרובות יותר.

תהיה מודע למעשיך אך אין צורך לחשוב עליהם יתר על המידה

לפעמים מצאתי את עצמי מודע יתר על המידה לתרומות שלי לקבוצה. כיצד אוכל לעזור יותר? אילו פתרונות אני צריך ליישם ואילו בעיות אני צריך לפתור? היכן אוכל להוביל? איך אני יכול לעזור? השאלות הללו המשיכו לחלחל במוחי שוב ושוב. אבל הבנתי שלמרות שחשוב לי להרגיש שאני תורם, אין צורך שאחשוב על זה בדרכים מכוונות ומודעות כל כך. בשלב מסוים, אחד מחברי אמר, "פשוט תעשה את זה, ולא אכפת לי מה 

אנשים אחרים חושבים." היא צדקה - המשכתי להיות מודעת יתר על המידה לאופן שבו כל מהלך קטן שלי יתפס על ידי אחרים עד שהגעתי לנקודה בה הבנתי שאם יש נושא, האחריות של הצד השני היא להעלות את זה. אחרת, אני עושה אותי, מתחבר לנקודה הראשונה שלי. במידה מסוימת, כמובן, היו מודעים לאופן שבו פעולותיכם יכולות להשפיע על אחרים, אך באופן כללי, אל תזיעו את הדברים הקטנים.

מערכות יחסים הן בחירה מודעת ומתמשכת. בטח, הרגשתי שאני יכול בעיקר לטפל בעצמי בזמן שאני בחוץ בטבע, בעיקר מנותק מהחברה, מהעולם החיצון ומכל מי שלא היה בסביבתי הקרובה. אבל חיי משופרים על ידי האנשים שאני בוחרת לחלוק איתם. ורק כשאני מנותק ולא ניתן להגיע אליו אני מתחיל להבין שכן, אני יכול לשרוד לבד, אבל החיים אומרים כל כך מעט אם אני לא הולך לבזבז אותם עם האנשים המדהימים, יוצאי הדופן שהם המשפחה והחברים שלי.

לסיכום

תהיו עצמכם ותנסו להנות ולהחכים מהחוויות האלו כמה שרק ניתן. 

תודה לכל החברים שסבלו אותי במהלך הסוף שבוע הלא פשוט הזה ואני יכול לומר בבטחה שהקפינג היה מוצלח ומרגש.

 

undefined